Четвер, 25.04.2024, 18:59
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [19]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Великоновосілківський професійний ліцей
Головна » Статті » Мої статті

Професійний ліцей працює на перспективу

Професійний ліцей працює на перспективу

       У цьому році нашому навчальному закладу виповнюється 30 років. Цю подію разом з нами будуть святкувати  більш  ніж 10 тисяч наших випускників, які в різні роки здобули в ліцеЇ путівку в життя.

      За цей час напрацьовано значний досвід, створено матеріально-технічну базу, стабільний педагогічний колектив викладачів, майстрів виробничого навчання, фахівців, спроможних здійснювати професійну підготовку і виховання всебічно розвинених особистостей.

       Великоновоселківський професійний ліцей вийшов на всеукраїнський рівень, і сьогодні подає приклад адаптування в умовах реформ на селі і підготовки для нього кадрів. Традиційно ліцей готує кваліфікованих робітників для сільського господарства та соціальноЇ сфери на селі: механізаторів, водіїв, слюсарів-ремонтників, електрогазозварників, касирів, обліковців, секретарів, операторів комп’ютерного набору.

      Кожен випускник ліцею отримує не менше двох професій – це зумовлено специфікою роботи в сільському господарстві, що пов’язано з сезонністю робіт.

      Високому рівню базової професійної підготовки в ліцеї, виконанню державного замовлення з прийому нового континенту учнів сприяє збережена і оновлена матеріально-технічна база, імідж навчального закладу, високопрофесійний інженерно-педагогічний колектив, у якому працюють спеціалісти першої і вищої категорії, вчителі-методисти, п’ятеро з яких нагороджені знаком «Відмінник освіти України», позитивний мікроклімат у трудовому та учнівському колективних, взаємопорузуміння та повага між педагогічними працівниками та учнями наставництво.

         Серед педпрацівників ліцею  багато тих, хто 30 років тому стояли біля витоків навчального закладу. Це Харлашкін В.М., Антюхова О.М., Хараман В.І., Атаманов С.О., Дмитрієв Г.О., Дмітрієва Т.О., Балабан Р.М., Хижняк ТО.,Кузьменко І.Т., та інші.

     Чимало в ліцеї молодих талановитих  педагогів. Серед них Савіна Н.Ю., Заяць Е.М., Ліврінц Ю.В., Хайло О.А., Дегтяренко О.Ю., Осипенко Б.М.

     Очолює цей славний колектив з 2000 року директор Малтабар Микола Георгійович, людина небайдужа, справжній вимогливий керівник, стратег, який дбає про конкурентоспроможність навчального закладу через удосконалення якості професійного навчання, менеджер, який плідно співпрацює з роботодавцями, розробляє спільні взаємовигідні проекти. З ним, власне, колишнє ПТУ і стало ліцеєм, який відкрив своє друге дихання, запрацював по новому.

        Основними напрямами удосконалення навчально-виховного процесу в ліцеї є пошук нових методик , технологій. Вирішенню цього завдання сприяє робота майстрів виробничого навчання і викладачів щодо запровадження інноваційних технологій, особистістю зорієнтованих, розвивальних, активних та інтерактивних методів і форм організації навчального процесу.

        У Великоновоселківському професійному ліцеї є всі умови для підготовки кваліфікованих спеціалістів: навчальний корпус на 720 чоловік, лабораторії, майстерні, два комп’ютерні  класи, спортивний і активний зали, їдальня, бібліотека з книжковим фондом понад 30 тисяч книг, гуртожиток на 520 чоловік, база відпочинку на Азовському морі.

        Працюють спортивні секції, гуртки за інтересами. Учні охоче займаються художньою самодіяльністю, були неодноразовими переможцями обласних оглядів-конкурсів. Не раз перемагали в конкурсах професійної майстерності. Є підсобне господарство, де вигодовується поголів’я свиней.

    Навчальний полігон обладнаний сучасною сільсько-господарською технікою: 15 одиниць тракторів, 5 комбайнів,  10 одиниць навчального транспорту та 69 одиниць їхньої сільськогосподарської техніки ( культиватори, плуги, сівалки, борони, лущильники тощо ). Це дає змогу навчати учнів повного циклу агротехнічного  обробітку землі ( від підготовки грунту до збирання врожаю, а головне – бачити результати навчання).

     Сьогодні ліцей має 500 га землі.

     Силами учнів виконуються до 75% усіх робіт у навчальному господарстві з виробництва сільськогосподарських культур, передбачених типовими технологічними скарбами. Відпрацювання професійних навиків учнів відбувається в реальних умовах сільськогосподарського виробництва.

      У ліцеї оптимально поєднуються можливості навчального закладу та виробництва, що дає змогу ефективно здійснювати професійне навчання молоді, впроваджувати науковообгрунтовані сівозміни, поліпшувати за рахунок прибутків умови підготовки фахівців.

      Навчальне господарство – не тільки основа виробничої діяльності професійного ліцею, а її внутрішній резерв для вирішення навчальних економічних проблем, підтримання матеріальної бази на належному рівні, здешевлення харчування учнів, придбання інструментів, обладнання, створення належних умов для професійної підготовки майбутніх робітників.

      Подальшу долю ліцею інженерно – педагогічний колектив вбачає  в модернізації навального процесу, впровадження інноваційних технологій навчання, введення нових професій, які стають необхідними згідно з вимогами часу, в перспективах розвитку навчального господарства, розвитку зв`язків  з підприємствами роботодавцями.

       Ми докладемо всіх зусиль для того, щоб дати району, державі професійно мобільного, технологічно грамотного, максимально адаптованого до сучасних умов робітника.

22 жовтня Великоновосілківський професійний ліцей запрошує випускників різних років на урочисте святкування 30-річчя.

                                                                                      

Сазонова В. І.

            заступник директора

             з навчально  – виробничої роботи

 

   

Категорія: Мої статті | Додав: maloy (15.11.2010)
Переглядів: 926 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Конструктор сайтів - uCozCopyright MyCorp © 2024