П`ятниця, 19.04.2024, 01:33
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [19]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Великоновосілківський професійний ліцей
Головна » Статті » Мої статті

Аналіз попиту кваліфікованих робітників на ринку праці

Забезпечення регіону висококваліфікованими фахівцями – головне завдання Великоновосілківського професійного ліцею.

    Адміністрація ліцею перщ за все здійснює моніторинг сучасних та перспективних потреб у робітничих кадрах та молодших спеціалістах у регіоні. Це потребує певних зусиль і часу, адже результати такої роботи закладаються в основу визначення стратегії діяльності ліцею ( для кого готувати, скільки, якого фахівця, кадрові питання, матеріально – технічна база). Результат цього – оплачувані робочі місця під час проходження учнями виробничого навчання та практики на підприємствах – замовниках кадрів, гарантія працевлаштування після завершення навчання, можливість вирішувати питання зміцнення матеріально – технічної бази ліцею. Ця діяльність спрямована на забезпечення потреб регіонального ринку праці, позитивний імідж нашого навчального закладу.

      Вивчаючи інфраструктуру ринку праці, ліцей співпрацює у цьому напрямку  з органами, які формують попит на робочу силу. Це передусім структури галузевих органів управління, місцеві органи влади, центр зайнятості населення. В результаті цієї співпраці здійснюється процес узгодження масштабів підготовки робочої сили за професіями з перспективними потребами економіки регіону.

      Великоновосілківський район – один з найбільших сільськогосподарських районів Донецької області. Природно, що Великоновосілківський професійний ліцей зорієнтований насамперед на підготовку спеціалісті для аграрного сектору економіки. За даними районної служби зайнятості на 01.09.2009 року є попит серед роботодавців зокрема на механізаторів, водіїв автотранспортних засобів, слюсарів з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, електрогазозварників, кухарів, кондитерів, обліковців з реєстрації бухгалтерських даних, діловодів, операторів комп’ютерного набору тощо. Саме за цими професіями і здійснює підготовку молодих фахівців інженерно – педагогічний колектив ліцею.

         Останнім часом у районі (особливо в приватному секторі) виникла нагальна потреба у спеціалістах для тваринництва і городництва. Тому на засіданні педагогічної ради ліцею було прийнято рішення про проходження ліцензування на таку професію як «Плодоовочівник. Готувач кормів (тваринництво)».

          Традиційними замовниками на підготовку спеціалістів є такі господарства:

·        ТОВ «Южное»,

·        СООГ «Родина»;

·        СООГ « Україна»,

·        СООГ  «Шахтарське»,

·        СООГ «Зеленогайське»;

·        СООГ «Прогрес»;

·         «Ілліч – агро» та інші.

     Процент працевлаштування працівників становить98%.

     Ліцеєм ведеться робота по з’ясуванню цілісної картини соціальної адаптації своїх випускників на першому робочому місці протягом року після закінчення навчання. Так вивчається стан якості підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації громадян, працевлаштованих після закінчення ліцею. На 42 підприємствах, в установах та організаціях району отримано відгуки про 249 осіб, які і проходили підготовку  на базі Великоновосілківського професійного ліцею. Аналіз показав, що відмінний рівень підготовки у 26% осіб, добрий рівень у 70 % та задовільний тільки у 4%. Негативної оцінки рівня профпідготовки громадян не дано жодним керівником виробничих підрозділів підприємств.

         Водночас Великоновосілківський професійний ліцей робить все можливе для  якнайширшого інформування всіх структур ринку праці про свої освітні послуги. Ліцей бере активну участь  в обласних і районних «Ярмарках професій», співпрацює з засобами масової інформації  (преса, телебачення), проводить презентації професій, Дні відкритих дверей, профорієнтаційну роботу в школах тощо.

    Забезпечуючи організаційні умови формування конкурентоспроможного робітника, наш навчальний заклад здійснює постійний моніторинг ринку праці, намагається оперативно реагувати на його зміни. Це і ліцензування нових професій, і збільшення частки інтегрованих професій, і впровадження інноваційних технологій у систему підготовки висококваліфікованих робітників, і соціальне партнерство всіх суб’єктів ринку праці, зокрема взаємодія зі службою зайнятості та роботодавцями.

Категорія: Мої статті | Додав: maloy (15.11.2010)
Переглядів: 749 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Конструктор сайтів - uCozCopyright MyCorp © 2024